Odličovací tamponky má jistě v koupelně každá žena. Používáme je prakticky denně, a to nejen na odlíčení make-upu. Spotřebujeme jich tak nezanedbatelné množství a neustále musíme myslet na nákup nových. Nejednou se tak stane, že dojdou. Pokud Vám není životní prostředí lhostejné, nebo chcete být ušetřena neustálého hlídání, zda náhodou balení nezeje prázdnotou, máme pro Vás jednoduché řešení. Tím jsou tamponky látkové. Jsou pratelné a dají se používat stále a stále dokola. Jejich výroba je velice snadná a zvládne jí opravdu každý. Navíc tak můžete spotřebovat i malé kousky látek zbylých z předchozích tvoření.

Nástroje:

 • Nůžky
 • Šicí stroj

Materiál:

 • Bavlněný úplet
 • Fleece / plyš / mikroplyš

Krok za krokem:

 1. Poskládáme si bavlněnou látku do několika vrstev tak, aby se nám na ní pohodlně vešla šablona a mohli jsme stříhat více oválků najednou.
 2. Vystřihneme.
 3. Krok 1 a 2 opakujeme i u fleecu (plyše).
 4. Rubovými stranami na sebe položíme oválek z plyše a úpletu.
 5. Sešijeme cikcak stehem dokola.
 6. Zastřihneme případné otřepky.
 7. Opakujeme u každého kousku.
 8. Gratulujeme, máte hotovo. 🙂

Časová náročnost:

 • do 15 min / 20 ks

Tip:

Je jen na Vás kolik tamponku si vyrobíte. Dle mých zkušeností je minimální počet 20 ks k pohodlnému užívání. Nemusíte pak myslet, že je třeba vyprat. Pereme v síťce na spodní prádlo spolu s ostatním prádlem. Místo plyše / fleecu lze použít i froté, ale to se zdaleka nevyrovná hebkosti plyše. 🙂

 

Šablony:

Látkové odličovací tamponky - Little BIG ART

Veškeré šablony jsou připravené pro tisk na domácích tiskárnách ve formátu A4.

 

Látkové odličovací tampony - Vyrobte si sami